Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pletené košíčky z papíru

13. 6. 2011

BLOGUJETE: Pleteme z papíru krásné košíčky!

Pleteme z papírku - 4

Naučím vás od A až do Z jak si zhotovit košíček z papírových ruliček. Recyklujete, bavíte se a ještě máte spoustu krásných výrobků do své domácnosti!

Začneme materiálem. Nastříhejte si proužky asi 10 cm široké, na délce tolik nezáleží.Velmi dobře se plete ze Zlatých stránek. Připravené proužky zešikma natočte na špejli, konec zamázněte lepidlem, špejli vytáhněte a polotovar pro pletení je hotov!

 

Jeden konec byste měla mít vždy širší. Při nastavování délky, je to důležité. Vystřihněte si z kartonu dva stejné tvary. Může to být kruh, čtverec, obdélník. To bude dno vašeho budoucího košíku. Po obvodu natřete lepidlem (Herkules) a přikládejte ruličky asi 2 až 2,5 cm od sebe.

 

Pleteme z papírku - 6
 

 

Pleteme z papírku - 8
 

 

Pleteme z papírku - 9
 

 

Šipky ukazuji dvě přidané ruličky. S těmi budete oplétat.

 

Pleteme z papírku - 10
 

 

Pleteme z papírku - 11
 


Zde opletete dno výrobku, aby se krásně schovaly okraje kartonu.

 

Pleteme z papírku - 1
 

 

Zde začínáte plést. Vezměte vzdálenější ruličku, kterou jste do opletku dna pochopitelně nepoužila, zasuňte za jednu a před jednu.Potom vezměte tu druhou a udělejte totéž.To je nejjednodušší druh pletení.Složitější najdeš u mě na stránkách.

 

Pleteme z papírku - 2
 

 

Pleteme z papírku - 3
 

 

Nechte dobře zaschnout a můžete natírat, nebo mořit mořidlem. Vyberte si barvu, jaká se vám nejvíce líbí a krásný výrobek je téměř na světě! Na mých stránkách enili.blog.cz najdete spoustu nápadů a návodů. Přeji dobrou zábavu a pozor!!!! Velmi návykové.
 

Pleteme z papírku - 5