Jdi na obsah Jdi na menu
 


Domácí veka

1. 5. 2016

Jak upéct chlebíčkovou veku doma | recept

 
 

Domácí chlebíčková veka | recept. Na různé domácí oslavy je zvykem připravovat obložené chlebíčky. Zejména na vesnici a v menších městech se ne vždy podaří veku na chlebíčky v obchodě koupit. Nabízím proto vyzkoušený recept na přípravu domácí veky, který by se vám mohl hodit.

 
 
4.57143
 
 
 
 
Průměr: 4.6 (7x)
Váš hlas: Není
Lehké
 
1 - 1000 Kč
 
30 minut a více
 

CO JE POTŘEBA

- 0,5 kg hladké mouky
- 1/4 l mléka
- 3 polévkové lžíce oleje
- 2 kávové lžičky cukru
- 2 kávové lžičky soli
- 1 kostka (2 g) droždí
- máslo nebo olej na potření upečené veky

 
Jak upéct chlebíčkovou veku doma | recept
 

1

Nejprve si připravíme těsto na veku. Mléko ohřejeme v misce, ve které budeme těsto připravovat. Přidáme trochu hladké mouky, 2 rovné kávové lžičky cukru a kostičku droždí. Rozmícháme a necháme na teplém místě vzejít. Asi po 10 minutách přidáme do kvásku sůl, olej a prosátou mouku. Těsto promícháme nejprve vařečkou, pak ho přendáme na nepřilnavý povrch a zpracujeme rukama. Těsto je tužší. Utvoříme bochánek a necháme ho na teplém místě, přikrytý utěrkou, kynout.

 
Jak upéct chlebíčkovou veku doma | recept
 

2

Připravené těsto je tužší, takže doba jeho kynutí bude přibližně hodinu a půl. Závisí to také na teplotě místnosti. Čím chladnější místnost, tím pomaleji těsto kyne.

 
Jak upéct chlebíčkovou veku doma | recept
 

3

Po vykynutí rozdělíme těsto na dvě části. Z každého dílu vyválíme válečkem obdélník a srolujeme ho do tvaru válce. Podle toho, jak chceme mít silnou veku, válíme obdélník. Čím menší vyválený tvar, tím větší a objemnější stočený výsledek.

 
Jak upéct chlebíčkovou veku doma | recept
 

4

Na plech, vyložený papírem na pečení, položíme obě veky přehybem dolů (viz ilustrační fotografie). Přikryté veky ponecháme na plechu v teple 45 minut kynout.Pečeme je v předem vyhřáté troubě při teplotě 180 °C asi 20 minut.
.

 
Jak upéct chlebíčkovou veku doma | recept
 

5

Když začne povrch pečiva růžovět, zkusíme suchou dřevěnou špejlí do veky píchnout. Jestliže dřívko po vytažení zůstane suché, jsou veky pečené. Položíme je vychladnout na mřížku a povrch potřeme máslem. Krájíme po důkladném prochladnutí. Kdybychom plátky krájeli z ještě teplé veky, rychle by okoraly.